Hliníkové terapeutické ladičky

Hliníkové ladičky majú zvyčajne striebornú farbu. Povrch ladičiek je upravený eloxovaním, čo je úprava, pri ktorej sa na hliník nanesie slabá oxidovaná vrstva. Eloxovaním sa môže použiť akákoľvek farba. Hliníkové ladiace vidličky môžu byť zlaté, fialové alebo dokonca vo farbe čakry.  

Povrchová úprava ladiacich vidličiek zabezpečuje vyššiu odolnosť. S hliníkovými ladičkami je preto možné o seba jemne udierať a nepoškodiť ich. To je dôležité napríklad pri anjelských ladičkách. V týchto krátkych ladičkách sa na ozvučenie často používa aj minerál (krištáľ, ruženín atď.). 

Na výber sú dva varianty hliníkových ladičiek - bez závažia a so závažím.  

Nevážené ladiace vidlice sú úplne holé vidlice. Sú vhodné na terapiu počúvaním, pri ktorej využívate predovšetkým výhody zvuku.  

Vážené ladičky majú na konci vidlice umiestnené závažia, ktoré zosilňujú vibrácie. Sú vhodné na pripevnenie na telo. Vibrácie sú vďaka závažiam také silné, že sa ľahko prenášajú najmä na kosti.  

Hliník dobre prenáša teplo, čo je pri ladiacich vidličkách veľkou nevýhodou. Pri teplote vyššej ako 20 až 22 °C sa frekvencia ladičky mení a nie je stabilná. Pri dlhodobej práci s ladičkami môže dôjsť k ich miernemu rozladeniu, pretože ladičky prijímajú teplo z rúk terapeuta.   

Výhodou hliníkových ladičiek je výrazný a kvalitný zvuk, ktorý je pri neodľahčených ladičkách počuteľný dlhý čas.  

Ďalšou je nízka hmotnosť, ktorú oceníte pri dlhodobej práci napríklad s harmonickými spektrálnymi alebo čakrovými ladičkami.  

Rozlišovanie je najjednoduchšie zo všetkých ladičiek. Na dobré rozladenie stačí malá palička alebo kúsok gumy. 

Hliníkové ladičky sú cenovo veľmi výhodné.


Jak používat terapeutické ladičky

Jak používat terapeutické ladičky

Jak se správně drží? Čím ladičku rozeznít? Lze terapeutickou ladičku přiložit na tělo?

Přinášíme vám základní návod na použití terapeutický ladiček.